Leczenie chorób woreczka żółciowego (Kamica żółciowa)

Leczenie chorób woreczka żółciowego (Kamica żółciowa)

Zwrócili się do mnie z prośbą opowiedzieć o leczeniu kamicy żółciowej metodami medycyny naturalnej. Chętnie to robie.

Chciałbym na początku powiedzieć o różnicach w podejściu do leczeniu w medycynie akademickiej i medycynie naturalnej. Akademicka medycyna zaczyna leczenie od używania śródków bakteriobójczych i, lub środków hormonalnych, potem daję środki na rozpuszczenie kamienia. Oczyszczanie organizmu od toksyn, dieta, tryb życia uważa się drugorzędnym. Cała uwaga jest skupiona na woreczku żółciowym. Często kamienie bywają zwapniałe, wtedy terapia nie jest skuteczna. Przy zaistniałych okolicznościach niezbędna jest operacja, która szybko zlikwiduje objawy chorobowe. Jednak takie podejście ma swoje niekorzystne strony. Operacja powoduje powstanie choroby dróg pokarmowych. Choroba ma nazwę „Syndrom po usunięciu woreczka żółciowego”. Rzadko chirurdzy uprzedzają pacjentów o tym pooperacyjnym powikłaniu. Problemy nasilają się z czasem.

Pan Bóg, czy natura, stworzyli człowieka ze wszystkimi niezbędnymi narządami. Woreczek żółciowy jest potrzebny dla magazynowania żółci. W miarę zapotrzebowania on wydaję żółć do obróbki pokarmu. Kiedy nie ma woreczka żółć ciągłe ciecze z wątroby do jelit, stale drażniąc błony śluzowe. Tak powstaje przewlekły stan zapalny, z którym osoba musi walczyć do końca życia. Tak naprawdę usuwać, czy nie usuwać woreczek żółciowy – całkowicie sprawa chorego. Ale usuniecie bez walki za naród co najmniej nie rozsądno. Woreczek nalezę choremu, a nie chirurgu. Nie musimy obrażać się na lekarza, chirurg nie wie innych metod leczenia, i to nie dlatego, ze nie chce, a dla tego ze oni jemu nie potrzebni. Czekać od chirurga polecenia alternatywne leczenie, przepraszam, śmiesznie. Alternatywne leczenie to dla chorego, a dla lekarza – skalpel

W medycynie naturalnej podejście jest całościowe, leczymy cały organizm, bez skutków ubocznych. Wszystko zaczyna się od:

  • oczyszczania organizmu od toksyn

  • diety

  • trybu życia

  • używania środków przeciw zapalnych.

To jest pierwszy etap leczenia. Do tego momentu dopóki nie będzie zlikwidowany stan zapalny, leczenie kamicy jest znacznie dłuższe i trudniejsze.

Oczyszczanie organizmu od toksyn oznacza, że ilość toksyn która powstaje w organizmie i ta którą organizm wchłania zewnątrz powinna być usunięta poprzez drogi wydzielnicze.

W tym celu niezbędne są następne kroki:

  • powiększenie do normy zużycie wody (dla każdej osoby ona inna i zależy od wieku, wagi ciała, chorób które ma osoba, tzn. norma indywidualna). Warto zauważyć, że w rzeczywistości wszyscy my pijemy wody znacznie mniej od normy;

  • powodujemy usuwanie toksyn po przez skórę: nasilamy pocenie, robimy okłady, wanny lub przyklejamy plastry oczyszczające organizm. Plastry absorbują toksyny z organizmu. Wszystko dobieramy indywidualnie w zależności od wieku, wagi ciała, chorób które ma osoba i inne;

  • powiększamy używanie błonnika i doprowadzamy jego do normy (25 gram dziennie), w Europie używa się tylko 5 gram (Światowa Organizacja Zdrowia). Większość pacjentów mówi, że używają chleb z otrębami, a to jest nie zawsze korzystne. Taki chleb często podrażnia błony śluzowe, lepszym jest używanie chleba orkiszowego, lub wczorajszego, lub sucharków bez cukru. W ogóle błonnik z chleba szkodliwy i lepsze używać jego mniej co będzie znaczno zdrowsze. Błonnik podbieramy indywidualno. Dążymy do idealnej ilości oddawania stolca.

Dieta ma być taką, żeby pokarm nie podrażniał drogi pokarmowe, nie było mocno żółciopędnych warzyw i pokarmów, jeść często (4-6 razy dzienne), używać galaretki, kisiele, budyń, napar lnu, surowy sok ziemniaczany i in. w zależności od problemów indywidualnych. Z reguły zakazano używanie słodyczy, tłustych potraw, alkoholu, obfitych posiłków, gazowanych napojów, smażonych i wędzonych potraw.

Tryb życia musi być umiarkowany, nie zbyt intensywny i nie pasywny (indywidualno dopasowany). Przykładowo, chodzenie powołuje polepszenie wchłanianie pokarmu, wzmacniając ruch robaczkowy jelit, polepszając wydzielenie żółci.

Leczenie zapalenia woreczka żółciowego jest bardzo ważną częścią terapii. W takiej terapii skutecznymi metodami w medycynie naturalnej występują: używanie ziół, homeopatii, magnetoterapia, refleksoterapia. Do refleksoterapii odnoszą się: akupunktura, wałkowanie, stosowanie aplikatorów. Podrażnienie odpowiednich stref skóry, włącza skórno – otrzewne połączenia i kiedy oddziałujemy na pewny działku skóry, odbywają się pożądane reakcje w woreczku żółciowym. Idealnym jest połączenie wszystkich metodyk, to przyspiesza wyzdrowienie i skracają czas leczenia.

Często używam zioła: bobrka, mięty pieprzowej, dziurawca, krwawnika, glistnika, mniszka lekarskiego, perzu, rumianku i inne indywidualno dopasowane.

  • Po zlikwidowaniu stanu zapalnego zaczyna się drugi etap leczenia. W medycynie naturalnej najczęściej wykorzystany dwie metody usuwania złogów z woreczka. Pierwszy, na pierwszy pogląd, dosyć dziwny, zażywania żółci z drobiu: kur, lub kaczek, lub gęsi, lub indyków, ale wyłącznie z gospodarstw domowych, tylko nie z farm przemysłowych. Wtedy powstaje u większości pacjentów problem, oni nie mają kontaktów z wsią. Używanie żółci powoduje rozpuszczanie nawet dużych kamieni zwapniałych. Cykl leczenia 2-3 miesiąca (rzadko, ale zdarzają się, że musimy powtórzyć cykl dlatego, że nie wszystkie kamienia zniknęli lub nie całkowicie są usunięto złogi). Drugą metodą jest picie soku z rzepy czarnej, a potem użycie wytłoków. Takie leczenie znaczno dłużej rozciąga się w czasie. Ta metoda również ma inne wady: brzydką woń, pachnie siarką, często potrzeba 3-4 sesji leczenia , a to i więcej przy złogach zwapniałych, ale całkowicie nieszkodliwe, łatwej dostępne, proste w używaniu. Są inne metody: łatwe i proste w użytkowaniu, ale trudne do wykonania bo potrzeba korzenia dikej rózi lub innych ziół których niema w zielarniach. A większość pacjentów leniwi, lub bardzo niecierpiliwi, leczenie musi być teraz i szybko.

Dawkowanie, które ustala się indywidualnie, zależy od wieku pacjenta, wagi jego ciała, chorób osoby, tolerancji przez nią na leczenie. Dlatego nie mogę podać dokładne dawkowanie.

Często zdumiewające rezultaty dają zabiegi aparatem „Witafon”- dźwiękowej terapii. Nawet bez wyżej wymienionych metod często udaję się usunąć złogi z woreczka żółciowego i nerek. Dla lepszego samopoczucia zawsze polecam rozkurczowe zioła tj. rumianek, mięta pieprzowa i inne.

Wiedza, wiara, terpliwość, samozaparcia - to składniki sukcesu.