Pierwsza wizyta

Wszyscy pacjenci podczas pierwszej wizyty mają tremę. To zrozumiałe. Człowiek boi się niewiadomego, niezrozumiałego. Żeby zmniejszyć ten lęk opowiem:

Jak odbywa się wizyta?

Zawsze żartobliwie mówię, że na wizytę trzeba przede wszystkim wziąć ze sobą oczy, a jeżeli macie wyniki badań, to też będzie to mile widziane. Samo badanie na podstawie tęczówki oczu nie jest w stanie wykazać składu moczu, krwi, czy też poziomu hormonu narządów. Dlatego też, wyniki laboratoryjne pomagają dokładniej postawić diagnozę i ocenić stan organizmu.

DSC02721

Gdy przychodzi do mnie pacjent, zadaję mu trzy pytania, na które nie ma odpowiedzi w tęczówce oka, a mianowicie pytam o: imię i nazwisko, wiek i przebyte operacje. Pytam o operacje, czy też zabiegi, ponieważ zastosowane w ich trakcie znieczulenie ogólne lub miejscowe odcina układ nerwowy od narządów i to może spowodować późniejszą nieprawidłową interpretację objawów. Rzadko to się zdarza, ale bywa, że pacjent zapomina o swoich operacjach. Miałem przypadek, że pacjentka zapomniała o zabiegu usunięcia narządów rodnych, a tęczówka oka wykazała mięśniaki macicy, której już nie było.

Na wizycie pytam też o choroby z okresu dzieciństwa, z wieku późniejszego i obecnego, pytam też o zażywane aktualnie leki. Większość pacjentów natychmiast zadaje mi pytanie: „A po co to Panu? Pan i tak wszystko to widzi z oczu”. Nie wszystko. Na przykład: osoba często chorowała na zapalenie migdałków, które w konsekwencji zostały usunięte, ale pozostał ślad przewlekłego zapalenia w mięśniu sercowym - a to mogło mieć powiązanie z przebytą chorobą. Inny przykład: wysoki stopień toksyn w organizmie może być skutkiem używania leków, albo choroby.

 

Sam proces badania dzieli się na trzy etapy:

1) wykonanie zdjęć obu tęczówek oczu i przeniesienie ich na komputer;

DSC02723

2) analiza tęczówki oczu i diagnoza lekarska (omówienie stanu zdrowia całego organizmu);

DSC02710

3) omówienie poszczególnych etapów leczenia, kolejności proponowanych metod leczenia lub zabiegów.

DSC02738

Zawsze pytam pacjentów, jaki sposób leczenia im odpowiada. Jeśli osoba ma zaufanie do leczenia ziołami – wypisuję recepty ziołowe, jeśli posiada wiedzę i zaufanie do leków homeopatycznych - dobieram środki homeopatyczne.

Jednocześnie informuję, jakie zabiegi byłyby wskazane, jaka jest skuteczność ich działania, jaka kolejność zabiegów jest najbardziej efektywna w danym schorzeniu.

Podczas pierwszej wizyty pacjent powinien mieć ze sobą zeszyt i długopis do notowania, ponieważ nasza pamięć gromadzi tylko 15% przekazywanych informacji, a tych ważnych informacji, które dotyczą odżywiania się i diety, trybu życia, kolejności brania leków jest zbyt dużo, by wszystko zapamiętać.

dried-herbs-on-white-plate

Czas pierwszej wizyty zależy od ilości chorób, na które cierpi pacjent. Średnio jednemu pacjentowi poświęcam ok. godziny czasu.

Zawsze uprzedzam, że sukces podjętego leczenia zależy w dużej mierze od współpracy, zaangażowania i wysiłku ze strony pacjenta. Moja rola sprowadza się do właściwej diagnozy, dobrania skutecznych metod leczenia i kontroli postępu w leczeniu.

people-woman-coffee-meeting-750x410

Następna wizyta kontrolna z punktu widzenia większości czołowych irydodiagnostów powinna odbyć się za 2 tygodnie od początku wykonywania wszystkich poleceń lekarza. Kolejna kontrola za miesiąc lub później, w zależności od postępów w leczeniu. Wszystkie zalecane zabiegi idą w parze ze świadomym wyborem pacjenta (finansowymi możliwościami, zaufaniem i wiedzą o stosowanych metodach). Zabiegi na następnych wizytach są wykonywane wyłącznie za porozumieniem z pacjentem.